Pakowanie prezentów

Sztuka pakowania prezentów

Lubimy dostawać i dawać prezenty. Sztuką jest nie tylko dobrze poznać potrzeby i gusta bliskiej osoby, by trafić z podarunkiem. Ważne jest także, by został wręczony w odpowiedniej oprawie. Zatem liczy się nie tylko wnętrze, ale i opakowanie.

To prawdziwa sztuka. Nie chodzi tylko o estetykę, lecz o pomysł, oryginalność, czasami dowcip. Podpowiemy Wam, jak zapakować prezent w taki sposób by zrobić na obdarowanym szczególne wrażenie.

  • Ozdobne torebki - nie jest to rozwiązanie tak banalne, jak może się wydawać. Możecie wybrać papierowe torebki, zwracajcie jednak uwagę na fakturę materiału, z którego są wykonane i jego kolor. Lepiej zrezygnować z szalonych wzorów i zdecydować się na te monochromatyczne, o ciekawej teksturze. Jeśli chcecie podarować biżuterię, świetnie sprawdzą się małe woreczki z cienkiego materiału, o różnych kolorach i kształtach, przypominające archaiczne sakiewki. Do torebki możecie wsypać jakiś ciekawy element dekoracyjny np. suszone płatki kwiatów, które rozsypią się romantycznie przy wyciąganiu prezentów.
  • Pudełka - to świetny wynalazek dla niestandardowych wymiarowo prezentów. Bywają pudełka ozdobne, ale znacznie ciekawszą sytuacja jest ta, która wymaga od nas inicjatywy i kreatywności w ozdobieniu tekturowego opakowania. Szczególnie oryginalnie prezentuje się szary papier, w który zawijamy prezentowe pudełko. Ciekawie byłoby użyć sznurka do zawiązania prezentu, którego możecie ozdobić jakimiś darami natury np. suszonymi plasterkami pomarańczy. Wrażenie gwarantowane! Inny ciekawy pomysł to zapakowanie prezentu w małe pudełko, które włożycie w większe, w innym kolorze, a na nim napiszecie zabawne życzenia.
  • Nietypowe opakowania - jest to pole do popisania się kreatywnością. My proponujemy ozdobne słoiki z kolorowymi zakrętkami, w których mogą zostać podarowane słodycze. Inny pomysł to butelki, w których możecie umieścić na wstążce biżuteryjny prezent. Przy okazji, czy prezent w postaci luksusowego alkoholu musi być w nudnej torebce? A gdyby wykonać dla niego etui z rękawa swetra o ciekawym splocie? To byłaby petarda!
  • Nietypowe materiały - zamiast papieru do pakowania prezentów wybierzcie coś niecodziennego - celofan, wspomniany już szary papier pakowy, gazetę, kolorowy plakat. Zamiast wstążki niech prezent zdobią sznurek, drucik, koronka, a nawet … krawat.

Stawiajcie na oryginalność w opakowaniu, W ten sposób nawet najnudniejszy prezent stanie się bardziej interesujący.