Nietypowe sposoby przechowywania drobiazgow

Nietypowe sposoby przechowywania drobiazgów

Pomimo że minimalizm wraca do łask, to wiele osób przyznaje się do „zbieractwa” i nie jest im łatwo pozbywać się tzw. przydasiów. Często jednak nie potrafimy odpowiednio przechowywać bibelotów, małych ozdób i wszelkiego rodzaju akcesoriów do dekoracji. Wydaje nam się, że potrzebujemy do tego specjalnych pojemników czy pudełek. Nic bardziej mylnego. Do organizacji małych przedmiotów możemy wykorzystać praktycznie wszystko.

  • Jednym ze sposobów na organizację bibelotów są zwykłe szklane słoiki. Możemy je dowolnie opisać (choćby na naklejkach na przetwory) czy ozdobić (farbami czy samoprzylepnymi taśmami)
  • Szkatułki, czyli klasyczny, elegancki sposób przechowywania głównie biżuterii, ale wcale nie musimy zachowywać się szablonowo. Szkatułki to super pomysł na przechowywanie także akcesoriów biurowych, ale też różnego rodzaju małych przedmiotów w kuchni.
  • Minikomody – to nowy rodzaj szkatułek w formie małych mebelków. Szufladki to idealne miejsce na ozdoby do włosów, bibeloty ale też kosmetyki.