Maj to czas na piknik

Maj – czas na piknik

Maj to wyjątkowy miesiąc. Przyroda nabiera rozmachu w swojej wiosennej odsłonie, kwitną najpiękniejsze kwiaty, wszystko pachnie i zapowiada rozkosze lata. I jak nie wybrać się w takich “okolicznościach” na piknik, zwłaszcza, że pogoda dotąd nie sprzyjała relaksowi w plenerze.

Jak zorganizować majowy piknik w kilku krokach?

  • Gdzie zorganizować piknik?.

Możliwości jest tyle, ile atrakcyjnych miejsc wokół Waszego miejsca zamieszkania. Zwróćcie uwagę na sąsiedztwo, jeśli planujecie grillować, co jest przecież ulubionym rodzajem jedzenia w plenerze. Warto sprawdzić wytypowane miejsce, aby nie rozczarować się w chwili przyjazdu.

  • Na czym usiąść?

Zadbajcie o miękkie i ciepłe koce i kilka poduszek. A jeśli pogoda ma być słoneczna, a wokół miejsca piknikowania nie ma drzew, postarajcie się o duży parasol przeciwsłoneczny.

  • Co jeść?

Piknikowe menu nie musi ograniczać się do grillowanej kiełbasy i karczku. Można przygotować szeroką gamę potraw z składników, które nie tracą szybko kolorów i konsystencji. Ich przyrządzenie można zacząć w domu, a skończyć na ‘“zielonej trawie”. Na piknik polecamy kanapki bez soczystych elementów, by nie namokły, pieczone mięsa z domowymi sosami, sałatki, do których dressing dodacie na końcu, tarty, surowe warzywa i świeże owoce.

  • Jak przetransportować jedzenie?

Przyda się torba termoizolacyjna, a przy dłuższej trasie przenośna lodówka. Jeśli spakujecie jedzenie w szklane pojemniki, warto zaopatrzyć się w wiklinowy kosz np.w stylu rustykalnym, w którym możecie poukładać naczynia. Można zaopatrzyć się w słoiki z ozdobną nakrętką. Kolorowe przysmaki w takich estetycznie wyglądających naczyniach będą wyglądać szczególnie kusząco.

  • Na czym jeść?

Zgodnie z ideą "Zero Waste" nie namawiamy Was do zabrania naczyń i sztućców jednorazowych, chociaż są lekkie i wygodne w użyciu. Pamiętajcie jednak, jak długo ulegają recyclingowi. Dlatego natura będzie nam wdzięczna, jeśli zabierzecie naczynia wielorazowe. Idealny byłby wiklinowy kosz w stylu retro, w którym za pomocą skórzanych pasków przytwierdzone są sztućce, a w we wnętrzu kosza talerze i kubki. Taki kosz to wymarzony sprzęt piknikowy, romantycznie oldschoolowy.

  • W co się bawić?

Warto zadbać o jakiś przenośny głośniki muzyczny. Zabierzcie ze sobą sprzęt sportowy typu rakiety do badmintona, dmuchaną piłkę lub gry planszowe. Niezbędne są również książki i kolorowe czasopisma.

I pamiętajcie o okularach przeciwsłonecznych i nakryciach głowy!

 

Życzymy udanych pikników!